DETAYLARI HATIRLAYIN

YENİ KULLANICI

Dış Mekan Baskı

Vinil Baskı Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dış mekan baskı alanına kullanılan bir diğer adıda branda olan vinil baskılar eni 5metreye varan medya seçenekleriyle Koza Kırtasiye'de. Firmalar veya kurumlar reklamlarını yapmak için veya farklı konularla ilgili olarak insanları bilgilendirmek için çeşitli işlemler yapıyor ve bu işlemlerini de herkese ulaşılabilir kılmaya çalışıyor. Günümüzde birçok dijital medya araçları ile bu reklamları yapılıyor olsa da yine çeşitli araçlar ile bu uygulamalar yapılmaya çalışılıyor. Buna örnek olarak son dönemlerde kullanımları oldukça artan ve birçok kurum tarafından da tercih edilen vinil baskı uygulamasıdır.

Vinil Nedir?

Halk arasında branda olarak bilinen Vinil malzemesi oldukça dayanıklı ve kullanışlı olan yapısı ile günümüzde oldukça tercih ediliyor. Avrupa ve Çin olarak 2ye ayrılır. Hafif olma özelliği ile de kolay baskı yapılabilen bu malzemeyi kullanarak siz de birçok işleminizi halledebilirsiniz. Kullanım alanları oldukça geniş olan bu malzeme gerek üretimindeki kolaylık gerekse de kullanım alanlarına olan uygunluğu ile beraber kolaylıkla kullanılabilir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Söz konusu olan vinil malzemesi oldukça hafif ve kullanışlı olduğu için birçok farklı alan ve sektörde rahatlıkla kullanılabilir. En fazla kullanıldığı alanlardan birisi de reklam afişleri ve panolar olarak göze çarpıyor. Sokakta yürürken denk geldiğiniz ve çeşitli kurumların reklamlarını veya farklı markaların tanıtımını yapan afişlerin kullanılmasında kullanılan bu ürün kolay baskı yapılabilirliği ile tercih ediliyor. Üzerinde baskı yaparak reklam yapılabilen bu afişlerin günümüzde asıl malzemeleri vinil denilen bu ürünlerdir. Siz de eğer herhangi bir konu hakkında bir tanıtım yapmayı planlayarak insanların bilinçlenmesini sağlamak istiyorsanız hem az olan maliyeti hem de kullanılabilirliği ile bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bunun dışında duvar kaplamalarında ve ışıklı tabela baskılarında da kullanılan bu malzeme gerek ülkemizde gerekse de yurt dışında oldukça kullanılan ve popüler olan bir malzemedir.

Neden Kullanılır?

Vinil malzemesinin bazı kullanım nedenleri vardır. Yukarıda hangi alanlarda kullanıldığı belirtilen bu ürünün sahip olduğu özellikler oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmesini sağlıyor. Bu özelliklerin en başında hafif ve kolay baskı yapılacak yüzeye sahip olması gelir. Yine maliyetinin oldukça az olması da yine bu sık kullanımın nedenleri arasında yer alır. Asılan afişler ve panolar genel olarak dışarıda kullanıldığı için olumsuz ve zorlayıcı hava koşullarına karşı da dayanıklı olan malzemelerin varlığı gereklidir. Firmalar reklam malzemelerini ve firmalarının tanıtım materyallerini uzun vadeli ve ekonomik bir şekilde uygulamak ister. İşte bu konuda da en verimli hizmeti veren vinil sahip olduğu özellikler oldukça dayanıklıdır. Yüksek çözünürlüğü olan reklamların yapılmasında da yine rahatlıkla bu malzemeler kullanılabilir.

Kullanım Ömürleri

Malzemelerin uzun ömürlü olması ve ihtiyacımızı uzunca bir süre karşılaması isteklerimiz arasında yer alan konulardan birisidir. İşte söz konusu olan bu ürün de uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Özellikle de uzunca süre dışarıda bekleyen ve sürekli de olması gereken Atatürk posterleri ve reklamlar bu vinil malzemesi kullanılarak yapılır. Siz de eğer uzun ömürlü bir hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken bu ürünleri alıp kullanmaktır.

Maliyeti Nedir?

Hayatımızda kullanmış olduğumuz malzemeler ister kullanışlı olsun ister olmasın bizlere belli maliyetleri olur. İşte bu ürün de maliyeti açısından oldukça tercih edilebilir özelliklere sahiptir. Zaten bu kadar fazla kullanılmasının altında yatan temel neden de budur. Hem ucuz olması hem de kullanışlı olması ürünün neredeyse her alanda kullanılmasını sağlıyor.

ÜST