DETAYLARI HATIRLAYIN

YENİ KULLANICI

Kanvas Tablo

Kişiye özel baskı işlerinden bir tanesi de Kanvas Tablo. Gününüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz ev veya ofislerinizin duvarında size özel fotoğraflar veya resimlerini olmasını istemez misiniz?

  • Tek parça İstediğiniz boy Kanvas
  • 3 Parçalı Kanvas Tablo
  • 4 Parçalı Kanvas Tablo

kanvas_tablo

 

Kanvas Tablo Nedir Nasıl Yapılır?

Kanvas, resim sanatından bildiğimiz tuval çalışmaları anlamına gelmektedir. Kanvas tablo dijital baskı makineleri ile özel bez türü ürünler yüzeyine yapılan baskılar ile oluşturulan tablo çeşitleridir. Kanvas tablolar için kullanılan bez ürünleri farklı özelliklere sahip olmaktadır. Dijital baskı makineleri kanvas tablo basımlarında kendilerine özgü farklı mürekkepler kullanabilmektedir. Kanvas tablolar, kağıt üzerine yapılan baskılarla hazırlanan tablolardan farklıdır. Bu fark kullanılan bez türevi ürünlerden kaynaklanmaktadır.

Hazırlanışı

Kanvas tablolar bez üzerine yapılmış baskılardır. Ancak bir ressam tarafından elle yapılmış bir tablo değil, özel baskı teknikleri kullanılarak hazırlanmış tablolardır. Kullanım yerlerine göre özel ölçüler belirlenir ve bilgisayar ortamında hazırlanan görsellik, dijital baskı makineleri ile bez ürünler üzerine görsellik içeriğinde bulunan renkler kullanılarak baskı işlemi yapılır. Aynı görsel çalışmalar, farklı ölçülerde istenildiği kadar çok rahat çoğaltılabilmektedir. Tercih edilen bez ve boya çeşitlerine göre ürün kalitesi ortaya çıkacaktır.

Ürün Farkları

Birçok alanda karşılaştığınız klasik tuval çalışmalarında kullanılan malzemeler ile kanvas tablolarda kullanılan malzemeler arasında farklılıklar vardır. Klasik resim tuval çalışmalarında keten içerikli dayanıklılık oranı yüksek ürünler kullanılmaktadır. Kanvas tablo ürünlerinde, yüzeyin resimlere uygun duruma getirilebilmesi için daha çok pamuk kökenli ve sentetik ürünler kullanılmaktadır. Kanvas tablolarda baskı çeşidine bağlı olarak ürün üzerine çeşitli kimyevi uygulamalar yapılabilmektedir. Bu uygulamanın amacı ürünün kalıcılığını sağlamaktır.

Kullanım Alanları

Resim sanatçılarının elle yaptıkları birçok çalışmanın fiyatı çok yüksektir ve bu ürünü çoğaltma imkanı yoktur. Evlerde, ofislerde dekoratif amaçlı kullanmak istediğiniz görselleri kanvas tablo yaptırabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Dijital baskı tekniği kullanılarak hazırlandığı için çoğaltma yapabilir, bu işlemleri daha ucuz maliyete getirebilirsiniz. Bütçenize uygun kanvas tabloları edinebilir ve dekoratif amaçlı her ortamda çok rahat kullanabilirsiniz. Profesyonel olarak yapılmış olan çalışmalar daha çok dikkat çekecektir.

Kendi Tablonuzu Hazırlayın

Kanvas tablolar kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Özellikle, insanlar kendi hayal gücünü kullanarak yeni görsellikler oluşturabilirler. Ya da kendi resimlerini tuval üzerine işleterek tablo olarak kullanabilirler. Çeşitli yerlerde kendi çekmiş olduğunuz fotoğrafları çok rahat tabloya dönüştürebilirsiniz. Profesyonel çalışmalar yapan bir ekibe elinizdeki resimleri verdiğinizde, sizler için istenilen ölçülerde kaliteli kanvas tabloları hazırlayacak ve kısa sürede size teslim edecektir. Hayal gücünüzü kullanarak oluşturabileceğiniz tablolar, bulunduğunuz ortamda en iyi dekoratif ürünler olacaktır. Kendi resminizi bir tuval üzerine yaptırarak, kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Çok yakında sitemiz üzerinden kendi tablonuzu tasarlayabileceksiniz.

Tablo Modelleri

Kanvas tablo modelleri kendi içerisinde, kullanılan mürekkep, baskı kalitesi, kumaş türü gibi özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Ürünleri birbirinden ayıran en önemli özellik ürünlerin kalitesi olarak gösterilebilir. Kanvas tablo modellerinde kaliteli ürün ortaya koyabilmek için olması gereken tüm özelliklerin bir arada bulunması ve uyumlu olması gerekir. Kanvas tabloların kalitesini ortaya koyan en önemli etken kullanılan kumaşın özelliğidir. Dikkat edilmesi gereken baskı sırasında, görselin çözünürlük özelliğinin kaybolmaması ve kaliteli tuval bezi kullanılmasıdır. Kaliteli bir kanvas tablo için tercih edilecek olan bezin pamuk olması gerekir. Sentetik bez türlerine yapılan baskıların kalitesi düşük ve fiyatı düşük olacaktır. Tüm modellerde solvent içermeyen boyalar tercih edilmeli, kullanılan boyaların insan sağlığına zararlı olmayanları kullanılmalıdır.

 

ÜST