DETAYLARI HATIRLAYIN

YENİ KULLANICI

Roll-Up

Roll-Up Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır?

Firmalar, reklam, sunum, tanıtım ve fuar organizasyonları gibi çeşitli etkinlikler için stand oluştururlar. Bu standların görsel display reklam ürünleri için Roll-Up ürünleri kullanılmaktadır. Kolayca taşınabilen bir reklam aracı olarak Roll-Up standlar tercih edilmektedir. Sarmal mekanizması sayesinde toplanabilir, kolay kullanılabilir bir reklam işleri ürünleri olarak kullanılmaktadır. Kullanım yerine göre birçok avantaj sağlamaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Roll-Up banner ürünleri kolay taşınabilmesi ve az yer kapladığı için büyük, küçük tüm reklam alanlarında tercih edilmektedir. Kullanım alanları olarak daha çok, fuar alanları, kongre merkezleri, Avm gibi insanların yoğun olarak bulunduğu alanlar olmaktadır. Özel organizasyonlar için toplantı salonları ve ofislerde de reklam amaçlı kullanılmaktadır.

Ürün Özellikleri

Roll-Up ürünlerinin gövde yapıları alüminyum malzemeden oluşmaktadır. Alüminyumdan yapılan gövde içerisindeki mekanizmaya sarılı reklam baskısı yapılmış yüzey bulunmaktadır. Kullanılacağı alanda uygun bir yere yerleştirildiğinde, üzerindeki mekanizma sayesinde açılarak, baskılı yüzeyin görülmesi sağlanır. Konumlandırıldığı yerde sabit durabilmesi için alüminyum gövde üzerinde destek çubukları bulunur ve sabitlenerek kullanılır. En önemli özelliklerinden birisi oluşturulan mekanizmalarda farklı reklam görsellerinin çok rahat kullanılabilmesidir.

Taşınması

Roll-Up banner ürünleri kullanılacak olan alana özel kutusu içerisinde taşınır. Hafif malzemelerden yapılmıştır ve istenilen yere çok rahat taşınılabilir. Kurulmak istenildiğinde, alüminyum gövde sabitleme çubukları ile desteklenerek yerleştirilir ve baskılı yüzey açılarak görülmesi sağlanır. İşlem sonrasında tekrar toplamak için baskılı yüzey sabitleme çubuğundan çıkartılır ve mekanizma ile otomatik olarak sarılması sağlanır. Bu özelliği ile istenilen her yere taşınabilmekte ve kurulumu hemen yapılabilmektedir. Ürünlerin rahat taşınabilmesi ve korunabilmesi için özel olarak hazırlanmış roll-up çantaları ile taşımak daha faydalıdır. Çanta ile taşımak dışarıdan gelebilecek çeşitli darbe ya da su teması gibi durumlardan koruyacaktır. Roll-up çantaları hem taşımayı kolaylaştıracak hem de ürünlerin korunmasını sağlayacaktır.

Tercih Edilen Ölçüler

Reklam amaçlı farklı alanlarda kullanıldığı için kullanıcılar farklı ölçülerde talep edebilmektedir. Roll-Up ürünleri, toplantı salonları, ofis gibi kullanım alanları için küçük boyutlardan oluşan ölçülerde yapılmaktadır. Fuar organizasyonu, kongre salonu gibi alanlar için ise tercih edilen ölçüler daha büyük olmaktadır. Aynı kullanım alanında tercih durumuna göre hem küçük ölçülü hem de büyük ölçülü roll-up bannerlar kullanılabilmektedir. Ofis ve toplantı salonları için 60x180 ya da 80x200 cm ölçüleri daha çok tercih edilmektedir. Kültür merkezi, fuar, kongre ya da Avm için ise 100x200, 150x200 cm gibi farklı ölçülerde müşteri tercihine göre hazırlanmaktadır.

Baskı Yüzeyinin Hazırlanması

Roll-Up stand ürünleri reklam ve tanıtım için tercih edilen en iyi ürünlerdir. İstenilen amaca ulaşabilmek için bu ürünlerin kullanım yerinin doğru seçilmesi, boyutlarının ayarlanması kadar baskı yüzeyine yapılacak olan tasarımlarında iyi hazırlanması önemlidir. Yapılacak olan tasarımlar başarılı ile istenilen etkiyi daha kolay oluşturabilecektir. Baskı yüzeyi hazırlanırken, kullanım alanının büyüklüğüne göre seçilmeli ve üzerinde profesyonel çalışmalar yapılmalıdır. Roll-up ürünleri hizmet odaklı olarak hazırlanmalı ve hedef kitleye verilmek istenilen mesaj net olarak aktarılabilmelidir. Seçilen görsellik ve yazı boyutları okunabilir, kısa ve öz olmalıdır. Bir ürün üzerinde karmaşık bir görsellik ve uzun yazılar anlaşılmaz olacak, insanlarda itici etkiye neden olabilecektir.

 

ÜST