DETAYLARI HATIRLAYIN

YENİ KULLANICI

Uv Baskı Ankara

Uv Baskı Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Uv baskı özel olarak yapılan bir kurutma tekniğidir. Bu teknik özel kurutma lambaları ile yapılır. Uv baskı tekniği isminin açılımı ultraviole baskı tekniğidir. Ultraviole baskılar güneş ışığından zarar görmezler. Bu nedenler renklerde solmaz görülmez. Günümüzde birçok ambalaj ürünü bulunur. Özellikle marketlerde satılan ürünlerin bir ambalajı bulunur. Bu ambalajların çabuk yırtılmaması ve güneşten zarar görmemesi için çeşitli teknikler geliştirilir. Bu tekniklerin başında da Uv baskı yöntemi gelir. Uv yazıcılarımız ile özel uv mürekkepler sayesinde püskürtülen mürekkep sert zemine yapışır ve UV ışını ile anında kurutulur. Böylelikle Uv baskı tekniği her türlü yüzeye basılabilir. Bünyemizdeki makineler sayesinde 7cm yüksekliğindeki her türlü düz zemine baskı alabiliyoruz.

Uv Baskı Yöntemi Nedir?

Uv baskıları ultraviole baskılar olarak adlandırılır. Bu baskı türünde uv boyalar kullanılır. Bu boyalar ışığa dayanıklıdır ve yüksek oranda güneş ışığına maruz kalsa bile etkilenmezler. Uv boyaların sürülmesi ile 1 saniyenin altında kurutma işlemleri gerçekleşiyor. Bu sayede güneşten solma faktörleri ortadan kalkıyor. Güneşten en az etkilenme ve solmayı önleme amacıyla uv baskı tekniği yapılıyor. Böylece materyal ve ürünler solmadan etkilenmiyor.

Uv Baskı Tekniği Nerelerde Kullanılan Bir Tekniktir?

Uv tekniği adı verilen bu teknikte ürünlerin etiketlerinde solma ve soyulma yaşanmıyor. Bu nedenle pek çok alanda bu tekniğin kullanıldığını söyleyebiliriz. Dış mekanlarda kullanılan ürünlerde ve Pvc çeşitlerinde bu teknik sıklıkla kullanılır. Müşteriler aldıkları hizmetten memnun kalmak isterler. Bu nedenle sürekli güneş ışığı altında kalacak ürünlerin boyalarında uv boyalar ve uv kurutma teknikleri tercih ediliyor. Uv tekniği her alanda kullanılan özel bir boya ve kurutma tekniğidir. Dış ambalajlara uygulanır ve ambalajları korur.

Uv Baskı Tekniği Kullanılan Alanlar

Uv baskı yöntemi her yerde kolay kullanım sağlar. Camlarda kullanılan yapıştırıcılar, dükkanların camlarına baskılanan yazılar, tabelalar ve her çeşit dış ürünlerde uv baskı uygulanıyor. Koza Kırtasiye olaran E-ticaret sitelerimizde kişiye özel baskı'da yapılmaktadır. Kişiye özel baskılarda, telefon kılıfı, mdf tablo, taş üzerine baskı, ahşap üzeri baskı gibi birçok yöntem ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ürünler çıkartabilmekteyiz. Uv baskı tekniği sayesinde bu malzemeler güneşten zarar görmüyor.

 

Uv Baskı Nasıl Yapılır?

Uv baskı yapımı kolay bir uygulama içerir. Uv baskı tekniği ile arabaların camlarına stiker yapıştırılabilir. Bu işlem uv boyaları ile gerçekleşiyor. Uv baskı boyaları yüzeye uygulanıyor ve ardından hemen kuruyor. 1 saniyenin altında gerçekleşen kuruma işleminden sonra uv baskı hazır hale geliyor. Bu teknik sanayi alanında da sıklıkla tercih ediliyor. Uv baskı işlemi özel kurutma cihazları ile gerçekleşiyor. Bu cihazlarda özel uv boyaları kurutan özel makineler vardır. Uv baskı güneşin etkisinden kurtulma amacıyla yüzeylere uygulanıyor. Bu teknik ile yapılan işlemler, şeffaf camlar ve vitrin süslemeleri müşterilerin memnun kalmasını ve uzun süre bu yüzeylerin kullanılmasını sağlar.

Uv Baskılı Etiket Çeşitleri

Uv baskı tekniğinin farklı çeşitleri bulunuyor. Bunlar iş alanlarına göre değişiyor. Uv baskı tekniklerinde opak PVC ultraviole baskılar yer alıyor. Bu baskı tekniği genellikle ağır hava koşulları için hazırlanıyor. Şeffaf etiket, opak etiketleri, özel cam etiketleri ve şeffaf opak uv baskı etiketleri bu çeşitlerden bazılarını oluşturuyor. Uv baskı teknikleri dış mekanda kullanılan ürünlerin çeşitli hava koşullarına dayanıklılığını artırıyor. Marketlerde, cam etiketlerinde, şeffaf yüzeylerde uygulanan uv baskı tekniği her yerde kullanım rahatlığına neden oluyor.

 

ÜST